
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 11835
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02688
Ext.Price$0.02688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02688 | $0.02688 |
| 10 | $0.01344 | $0.13440 |
| 50 | $0.01187 | $0.59350 |
| 100 | $0.01048 | $1.04800 |
| 500 | $0.00896 | $4.48000 |
| 1000 | $0.00766 | $7.66000 |
| 3000 | $0.00725 | $21.75000 |
| 5000 | $0.00686 | $34.30000 |
| 10000 | $0.00637 | $63.70000 |
